Medycyna naturalna

Medycyna naturalna może być również określana jako naturopatia. Jest to forma medycyny alternatywnej, która obejmuje homeopatię, ziołolecznictwo, akupunkturę, dietę i porady dotyczące stylu życia i nie tylko. Uważa się, że naturalność pochodzi od 400BC, a jej zasady zostały odkryte przez greckiego filozofa Hipokratesa.

Ludzie którzy praktykują medycynę naturalną, są znani też jako lekarze medycyny naturalnej, wielu z tych praktyków uzyskało kwalifikacje zawodowe i zdało egzamin, aby otrzymać licencję. Oprócz tego co roku aktualizować swoją wiedzę, aby być na bieżąco z postępem medycznym.

Filozofia medycyny naturalnej

Ideologia stojąca za medycyną naturalną koncentruje się wokół witalizmu i samoleczenia, co oznacza że ​​naturopaci będą radzić swoim pacjentom, aby unikali nowoczesnych leków, leków farmakologicznych, szczepień i operacji medycznych. Systemy medycyny naturalnej mają na celu włączenie łagodnych technik terapeutycznych obejmujących ciało, umysł i emocje, aby wspomóc proces gojenia. Skupiają się na każdym indywidualnym pacjencie i traktują całą osobę, zamiast koncentrować się na konkretnym obszarze lub chorobie pacjenta. Uważa się, że mięśnie, kości i nerwy są wzajemnie połączone, dlatego gdy struktury ciała są wyrównane; ciało jest w stanie funkcjonować optymalnie i wspierać samoleczenie. Specjaliści medycyny naturalnej podejmują świadomy wysiłek, aby uniknąć stosowania metod tłumiących objawy, ponieważ celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej i samo uzdrowienie. Praktykujący również mają rolę do nauczenia, edukując i wzmacniając swoich pacjentów, pacjenci mogą wziąć większą odpowiedzialność za swoje dobre samopoczucie i przyjąć zdrowszy tryb życia i postawę. Inną ważną zasadą medycyny naturopatycznej jest zapobieganie złemu stanowi zdrowia. Można tego dokonać zarówno poprzez nauczanie, jak i poradnictwo dla pacjentów.

Medycyna naturalna – metody leczenia

– Porady dotyczące stylu życia promujące zdrowie i eliminujące stres
– Porady dietetyczne promujące detoksyfikację, przywracające równowagę i leczące drobne schorzenia
– Leki ziołowe do leczenia i zapobiegania objawom i dolegliwościom Terapia masażu w celu złagodzenia napięcia i promowania dobrego samopoczucia -Hydroterapia ponieważ woda może odgrywać rolę w stymulowaniu układu odpornościowego organizmu
– Medytacja jako forma odciążenia i zarządzania stresem

Medycyna naturalna – plan leczenia

Praktycy będą brać pod uwagę każdego pacjenta i opracują dla nich plan leczenia. Plan zależy to również od rodzaju lekarza, który ma do czynienia z pacjentem i jego poprzednim szkoleniem. W związku z tym pacjenci będą zadawali liczne pytania dotyczące stylu życia, schematów snu, diety i nie tylko, aby zrozumieć pacjenta i jego stan w początkowych konsultacjach.
Zalety medycyny naturalnej
Medycyna naturalna jest odpowiednia dla wszystkich, w każdym wieku i na każdym poziomie zdrowia. Najczęściej pacjenci, którzy cierpią z powodu zmęczenia, stresu i związanych z nim zaburzeń, chorób przewodu pokarmowego lub podobnych drobnych dolegliwości, będą poszukiwali leczenia z zastosowaniem medycyny naturalnej.

Klinika medycyny naturalnej

W klinice medycyny naturalnej pacjenci mają zapewnioną osobistą uwagę, w przeciwieństwie do wizyty w przychodni lekarskiej, gdzie pacjenci będą tylko omawiać swoje objawy, praktykujący naturopatycy skonsultują się z pacjentem w sprawie wielu aspektów jego zdrowia z powodu dostosowania niestandardowego planu leczenia.
Medycyna naturalna zachęca pacjentów do odwiedzenia lekarzy zanim stan zdrowia rozwinie się, aby mogli przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i ożywić się.
Niemal bez skutków ubocznych, medycyna naturalna zniechęca do stosowania leków farmakologicznych i leków alopatycznych. Większość terapii będzie koncentrować się na odprężeniu, relaksacji i stosowaniu naturalnych suplementów w zdrowych dawkach, dlatego pacjenci prawdopodobnie nie będą odczuwać niepożądanych reakcji.

Medycyna naturalna badania kliniczne

Przeprowadzono wiele badań klinicznych, które wykazały, że akupunktura, fizjoterapia i terapia żywieniowa są skuteczne w leczeniu cukrzycy typu II, astmy, nadciśnienia i migrenowych bólów głowy.

Jednak pomimo tych wszystkich korzyści, wciąż nie ma wystarczających dowodów naukowych, by poprzeć i wspierać naturalną medycynę jako skuteczną metodę leczenia chorób. Niedawno fundusze na badania naukowe w zakresie leków naturalnych i alternatywnych wzrosły głównie ze względu na zwiększony popyt ze strony konsumentów, ale wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi.