Homeopatia to bezpieczny, delikatny i naturalny sposób leczenia, który ma na celu złagodzić objawy i  poprawić ogólny stan zdrowia. Jest bardzo bezpieczny w użyciu nawet w przypadku bardzo małych dzieci czy zwierząt.

Homeopatia jest stosowana w leczeniu chorób takich jak przeziębienia, infekcje ucha, migreny i ból gardła, a także w stanach przewlekłych takich jak astma, depresja, autyzm i artretyzm.Środki homeopatyczne stosowane zgodnie z zaleceniami są całkowicie bezpieczne – w tym kobiet w ciąży i karmiących piersią, niemowląt, dzieci i dorosłych. Są one podawane w tak małych dawkach, że nie powodują skutków ubocznych.

Czym jest homeopatia?

Leki homeopatyczne są wytwarzane ze źródeł naturalnych (np. roślin, minerałów). Większość z nich jest dostępna bez recepty w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach i internecie. Homeopatia jest również niezwykle przystępna cenowo.

Chociaż leki homeopatyczne pochodzą z naturalnych substancji, homeopatii nie należy mylić z lekami ziołowymi, chińską medycyną lub innymi rodzajami leków naturalnych. Jest to unikalny system terapeutyczny.

Z czego tworzy się leki homeopatyczne?

Leki homeopatyczne są produktami leczniczymi wytwarzanymi przez apteki homeopatyczne zgodnie ze standardami. Do przygotowania leków homeopatycznych używa się rośliny (takie jak mniszek lekarski lub babka), minerały (na przykład fosforan żelaza, tlenek arsenu lub chlorek sodu) lub produkty zwierzęce (np. Jad węży lub atrament mątwy). Istnieje nawet kilka leków homeopatycznych przygotowanych z chemicznych substancji leczniczych, takich jak penicylina lub streptomycyna.

Technika wytwarzania leku homeopatycznego polega na wielokrotnym rozcieńczaniu określonej substancji. Przykładowo, wytwarzając lek homeopatyczny z rośliny, pierwszy etap polega na oczyszczeniu i przygotowaniu rośliny z alkoholem i wodą, w celu wytworzenia nalewki.

Czym różni się homeopatia od medycyny konwencjonalnej?

Homeopata traktuje objawy jako zdrową próbę odzyskania równowagi. Dlatego homeopata wybierze lek, który wspiera objawy, zamiast je zwalczać lub tłumić tak, jak w medycynie konwencjonalnej. W medycynie konwencjonalnej osoba cierpiąca na katar sienny otrzymuje środek przeciwhistaminowy, który sztucznie wysusza nos i oczy. Często wiąże się to z nieprzyjemnymi efektami ubocznymi, takimi jak senność i zaparcia. Jednak przy odpowiednim remedium homeopatycznym nie ma żadnych skutków ubocznych.

Homeopatia zakłada również, że każda osoba wykazuje swoją chorobę w wyjątkowy i nieco inny sposób. Dlatego obie osoby z tą samą chorobą niekoniecznie otrzymają ten sam lek homeopatyczny. Homeopata wybiera lek, który pasuje do unikalnego profilu objawowego pacjenta. Medycyna konwencjonalna dąży do kontrolowania choroby poprzez regularne stosowanie leków; jeśli lek zostanie wycofany, objawy choroby wracają. Na przykład codzienne stosowanie leków na astmę (lub jakąkolwiek chorobę przewlekłą) łagodzi objawy, ale nie rozwiązuje problemu leżącego u jego podstaw.

Medycyna homeopatyczna jest jednym z pierwszych systemów spersonalizowanej medycyny, w którym indywidualny komplet problemów zdrowotnych prowadzi do precyzyjnie ukierunkowanego wyboru leczenia.

Czy leki homeopatyczne są bezpieczne?

Ze względu na małe dawki stosowane w homeopatii, leki oznaczone do użytku wewnętrznego są nietoksyczne. Właściwie podawane leki są całkowicie bezpieczne dla wszystkich, w tym kobiet w ciąży, noworodków, dzieci i dorosłych w okresie starszego wieku. Wielu weterynarzy stosuje homeopatię w leczeniu zwierząt. Nie ma znanych przeciwwskazań ani interakcji lekowych między lekami homeopatycznymi i konwencjonalnymi.

Czy kobieta w ciąży, matka karmiąca piersią lub noworodek może stosować homeopatię?

Ponieważ środki homeopatyczne są pozbawione wszelkiej toksyczności, homeopatia jest idealnym systemem medycyny dla osób w każdym wieku, nawet najbardziej wrażliwych, takich jak przyszła mama lub noworodek. Trudności w czasie ciąży i porodu, a także wszystkie problemy doświadczana przez noworodka mogą być rozwiązywane bardzo skutecznie i bez skutków ubocznych właśnie homeopatią.

Ostatnie wpisy

Koronawirus w Polsce – domowe sposoby na wirusa

Koronawirus w Polsce – domowe sposoby na wirusa

Koronawirus SARS-CoV-2 swoje źródło ma w Chinach. To stamtąd rozprzestrzenił się na cały świat powodując pandemię. Zanim nabędziemy tak zwaną odporność stadną, zachoruje 80% społeczeństwa. Co robić, by zachować bezpieczeństwo i jak rozpoznać objawy COVID-19? Czy...